YOUR INTERNET EXPLORER IS NO LONGER SUPPORTED

You are using an old version of .
To improve your experience using our website, we strongly recommend to update your browser to its latest version or download one of the following browsers:

Google Chrome (recommended): Download here
Mozilla Firefox: Download here
Microsoft Edge: Only available with Windows 10
Microsoft Internet Explorer (IE10+): Only available with Windows Vista and upwards

Kā pareizi iekrāt naudu vecumdienām?

Kā pareizi iekrāt naudu vecumdienām?

Daļai cilvēku nepatīk domāt par nākotni, vismaz ne ilgtermiņā. Kad runa ir par pensiju un dzīves līmeni vecumdienās, daudziem nav ne jausmas, kā tad būs, taču citi paļaujas uz to, ka ar valsts nodrošināto pensiju pilnībā pietiks visu vajadzību apmierināšanai. Taču prognozes nebūt nav tik iepriecinošas – paskatoties uz to, kā šobrīd dzīvo pensionāri un palasot statistikas datus, ir skaidrs, ka daļai valsts iedzīvotāju ienākumi būs ļoti niecīgi. Kā liecina aprēķini, valsts izmaksātā pensija būs aptuveni 40% - 50%  no šī bīža algas. Katrs pats var izrēķināt, vai ar to būs iespējams izdzīvot.

Jāpatur arī prātā, ka gados jaunam cilvēkam ir daudz lielāka iespēja palielināt savus ienākumus, kā arī atrisināt neplānotas situācijas, piemēram, neparedzētus izdevumus var palīdzēt segt patēriņa kredīts, taču tam ir vecuma ierobežojums, tādēļ vecumdienās diez vai uz šādu risinājumu varēs paļauties. Šo nebūt ne tik iepriecinošo faktu dēļ arvien vairāk cilvēku tomēr aktualizē savu pensijas jautājumu, veicot iemaksas 3. pensiju līmenī un meklējot citus risinājumus, kā vecumdienas padarīt materiāli nodrošinātas.

Turpinājumā daži ieteikumi, par kuriem vērts padomāt, ja arī Tu vēlies iekrāt naudu vecumdienām.

Iemaksas pensiju 3. līmenī

Pensiju 3. līmenis ir ilgtermiņa noguldījums, ko piedāvā gan bankas, gan citas iestādes. Noguldītie līdzekļi tiek ieguldīti akciju tirgos, tādā veidā gūstot peļņu. Tā cilvēkam tiek izmaksāta procentu veidā. Procentu apmērs atkarīgs no vairākiem faktoriem – līguma noteikumiem, situācijas akciju tirgū, kā arī ekonomiskās situācijas valstī, taču pārsvarā ieguldījums gada laikā nes 2 – 5 % atdevi. Te arī jāpiebilst, ka valsts paredz nodokļu atvieglojumus par veiktajām iemaksām. 

Iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, šobrīd iespējams saņemt 20% no veiktajām iemaksām  - ar noteikumu, ka iemaksu apmērs nepārsniedz 10% no ienākumiem. Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā neaizmirst par regulārām iemaksām, ir izveidot automātisko maksājumu internetbankā.

Lai iemaksas nestu iespējami lielāku labumu, svarīgi atrast izdevīgāko pakalpojuma sniedzēju, kurš piedāvā lielāko atdevi no ieguldītā.

Jo ātrāk sāksi, jo vairāk sakrāsi!

Kādam var šķist, ka līdz vecumdienām vēl ļoti tālu un ar iemaksām vēl nav, kur steigties. Tomēr jāpatur prātā – jo ātrāk sāksi krāt, jo uzkrājums būs lielāks. Tāpēc neatliec to uz vēlāku  laiku – šis patiešām ir īstais brīdis sākt!

Meklē veidus, kā ietaupīt

Viens no biežāk dzirdētajiem attaisnojumiem, kādēļ neveikt iemaksas 3. pensiju līmenī – trūkst līdzekļu. Taču, pirmkārt, iemaksu summai obligāti nav jābūt lielai – pat nelielas, taču regulāras iemaksas nesīs ievērojamu ieguldījumu nākotnē. Otrkārt, reizēm vērts izvērtēt savus pašreizējos naudas tērēšanas ieradumus un padomāt, kā atteikšanās no dažiem ikdienišķiem sīkumiem, piemēram, kafijas tases degvielas uzpildes stacijā, var pozitīvi ietekmēt uzkrājuma bilanci.

Šobrīd tiek piedāvātas daudz un dažādas iespējas, kā iekrāt naudu vecumdienām, tādēļ katrs var izvēlēties sev piemērotāko risinājumu.  Esi atbildīgs – domā par nākotni savlaicīgi!

CreditOn.lv © 2007 - 2024