Lai ietaupītu naudu ikdienā, ir ļoti daudz padomu un veidu, tāpēc katrs var sev paņemt tīkamāko un praktiskāko naudas taupīšanas veidu, kurus piedāvājam šī raksta turpinājumā.
Ja izveidojam iepirkumu sarakstu un pēc tā vadāmies veikalā, tad ir lielāks iespēja, ka nesapirksim daudz lieku lietu. Vislabāk ir izdomāt maltīšu plānu nedēļai un tad iegādāties vajadzīgos produktus pēc saraksta.
Neplānojot maltītes, cilvēki dažkārt saliek savos iepirkumu grozos daudz našķu un produktus, kas nekombinējas vienos ēdienos, tādēļ iesakām tomēr maltītes plānot rūpīgāk.
Algas diena ir diena, kad ir visvieglāk sadalīt savu mēneša budžetu. Samaksā uzreiz par mājokli, komunālajiem maksājumiem, kredītlīniju, atliec naudu pārtikai, transportam un pārējiem tēriņiem. Piemēram, mājokļa maksājums, kredītlīnija un komunālie maksājumi ir svarīgi katru mēnesi, tādēļ tos izlaist nedrīkst. Arī ar atlikušo naudu vari izplānot, ko darīt. Atceries, ka, atliekot maksājumus un rēķinus uz vēlāku laiku, bet tērējot naudu savām vajadzībām, Tu nemanot vari nonākt situācijā, ka naudas galvenajiem tēriņiem nepietiek.
Sporta zāles abonements, kuru vasarā neizmanto, vai lielāks telefona tarifs, lai gan visus megabaitus neizmanto, var būt liels naudas zaglis. Bieži vien finansiālie sīkumi, par kuriem maksājam, ir mūsu naudas zagļi, un ilgākā laika posmā tie sastāda milzīgu summu.
Veselība un vingrums ne vienmēr ir iegūstams tikai un vienīgi pie sertificētiem treneriem, bet arī paša spēkiem. Lejupielādē telefonā bezmaksas aplikācijas ar vingrinājumiem, skrien ārā vai piekop savu mīļāko vingrinājumu treniņu programmu. Starp citu, sociālajos tīklos bieži vien arī ir informācija par bezmaksas treniņiem ārā, kas ir kādas kustības vai kopienas organizētas.
Pārskati sava skapja saturu un atstāj tikai tās drēbes, kuras vari sakombinēt. Tieši šāda paša taktika var noderēt iepērkoties.
Pasaulē ir vairāki veidi, kā ceļot lētāk, piemēram, Couchsurfing, kurā bez maksas vietējie iedzīvotāji izmitina, vai Booking.com, kurā vari atrast arī pēdējā brīža piedāvājumus. Nebaidies informāciju meklēt interneta forumos un blogos- ceļotāji labprāt dalās ar savu pieredzi par to, kā lētāk, labāk un ērtāk!
Pirms veic spontānus pirkumus, salīdzini cenas citos veikalos! Dažkārt citā veikalā šī pati prece var būt uz atlaidēm, tādejādi vari ietaupīt nedaudz naudas.
Kuponi un atlaižu kartes ir ne tikai formāts, kā uzņēmumi piesaista cilvēkus lojalitātei, tas ir arī veids, kā Tu vari ietaupīt naudu savos pirkumos, vai arī uzkrāt par katru iztērēto eiro konkrētu naudu nākamajiem pirkumiem.
Vasaras beigas un rudens sākums ir brīnišķīgs laiks, lai gatavotos ziemai- konservē gurķus, tomātus, salātus un citus gardus labumus ziemai- tādā veidā tie nebūs jāpērk veikalā, turklāt pašu gatavotais vienmēr ir gardāks!
Rotu izgatavošana, kosmētikas pagatavošana, pašu uzšūtas drēbes vai maltīte līdzi ņemšanai ir ikdienišķi paradumi, kas ilgtermiņā ietaupa.
Katram ir savi netikumi, kuri paņem nelielu daļu ikmēneša budžeta. Kādam tā ir smēķēšana, citam - šokolāžu ēšana, azartspēles vai nekontrolējama iepirkšanās kāre. Centies no šiem netikumiem tikt vaļā. Tā ietaupīsi daudz naudas un iegūsi papildus brīvos finanšu līdzekļus.
Brauc uz darbu ar vienu automašīnu ar kolēģiem, vai dodies arvien ceļā ar kājām. Izmanto velosipēdu vai elektro skūteri, lai tiktu uz kādu vietu. Dažkārt pārvietojoties ar citiem transporta līdzekļiem, nevis sabiedrisko transportu, Tu vari ietaupīt ne tikai naudu, bet arī laiku.
Nebaidies mainīties ar lietām, kas Tev ir- bērnu drēbes, grāmatas vai kas cits, ko vairs neizmanto savās mājās.
Lai ilgtermiņā ietaupītu naudu par elektrības rēķinu, nomaini visas spuldzītes uz LED- ja pirmajā pirkumā tās ir patiesi dārgākas, nekā parastās, tad ilgtermiņā Tu būsi uzvarētājs!
AAA + un citi līdzīgi uzraksti uz tehnikas nav mistiski nepamatoti apzīmējumi. Tie parāda, cik tehnika patērēs gada griezumā enerģiju jeb elektrību. Neskaties uz to, ka attiecīgā tehnika, iespējams, maksās kādu eiro dārgāk- gada griezumā Tu tomēr ietaupīsi uz elektrības rēķina, kas nav mazsvarīgi.